DĄBKI - JEDYNE TAKIE MIEJSCE NAD MORZEM

Urok Dąbek przyciąga co roku tysiące turystów. Mikroklimat charakteryzujący się dużym nasłonecznieniem i bogatym w jod morskim powietrzem gwarantuje zdrowy wypoczynek. Dąbki mają miano Uzdrowiska ze szczególnym wskazaniem dla osób z alergiami i problemami z układem oddechowym. Pobyt w Uzdrowisku Dąbki poprawia czynności układu krążenia, wentylację płuc i ogólne samopoczucie.

Jezioro Bukowo z przystanią i szkółką windsurfingu stwarza idealne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz wędkarstwa. Bliskość średniowiecznego, bogatego w zabytki Darłowa, Darłówka gwarantuje dostęp do miejskich atrakcji. W Dąbkach istnieje możliwość odpłatnego skorzystania z dwóch hotelowych pływalni. W oddalonym o 30 km Koszalinie znajduje się duży kompleks Wodny Park Koszalin z wieloma atrakcjami: rwąca rzeka, sztuczna fala, zjeżdżalnie, gejzery, saunarium , basen sportowy.

PLAŻA

Czysta, piaszczysta i szeroka plaża w Dąbkach z łagodnym zejściem do morza zachęca do kąpieli morskich i słonecznych.
W sezonie funkcjonują tu kąpieliska strzeżone przez ratowników WOPR. Wzdłuż brzegu morskiego przez 6 km ciągnie się promenada leśna, która rozdziela morze od jeziora Bukowo.
Na uboczu w Dąbkach na plaży cumują kutry rybackie, a od tamtejszych rybaków można kupić świeżo złowione ryby lub zamówić ich przygotowanie w smażalni i wędzarni, która znajduje się nieopodal.

WYCIECZKI ROWEROWE

Dąbki znajdują się także wśród kilkunastu polskich miejscowości położonych na trasie Nadmorskiego Szlaku Rowerowego będącego częścią projektu EuroVelo10.
Polecamy urokliwą trasę Dąbki – Dąbkowice długość 5,5 km, przebiega wśród lasu nadmorskiego, wzdłuż brzegu jeziora Bukowo i morza. Trasa ta ma dodatkowe walory ze względu na swój leczniczy mikroklimat wynikający z bliskości obu zbiorników.

WYPRAWY KAJAKOWE

Na terenie Dąbek można skorzystać z bogatej oferty wynajmu kajaków na jeziorze Bukowo. Zachęcamy do udania się kajakiem na Kanał Szczuczy. Jest to urokliwe miejsce w którym jezioro Bukowo łączy się z morzem.
Turystów żądnych mocniejszych wrażeń zachęcamy do skorzystania z ofert firm organizujących spływy rzekami Wieprza i Grabowa, które spotykają się wpływając do morza w pobliskim Darłowie.

KĄPIELE BOROWINOWE

Dąbki zyskały miano uzdrowiska między innymi dzięki odkrytym licznym złożą borowinowym wykorzystywanym w miejscowych sanatoriach i uzdorwiskach oraz gabinetach SPA.
Dzięki bogactwu mikro- i makroelementów borowina jest pomocna w leczeniu i zapobieganiu różnym dolegliwościom tj. reumatyzm, bóle kręgosłupa, stanach zapalnych, chorobach układu trawiennego. Ma właściwości nie tylko lecznicze, ale także pielęgnujące i jest docenianym surowcem w kosmetyce, szczególnie w zabiegach mających na celu odmłodzenie i ujędrnienie skóry.

WĘDKARSTWO

Dąbki to raj dla wędkarzy gdyż do dyspozycji mają zarówno Bałtyk jak również jezioro Bukowo i dwie okoliczne rzeki Grabowa i Wieprza.
Według miejscowych wędkarzy na Bukowie możemy złowić wiele gatunków ryb: okonia, sandacza, węgorza, płoć, szczupaka, leszcz, płoć, sieja, troć czy łosoś.